W co wolisz zainwestować – slow food czy fast food?

W co wolisz zainwestować – slow food czy fast food?

20 sierpnia, 2021 0 przez Marcin Polak

Punkt gastronomiczny to najczęściej wybierana forma biznesu w modelu franczyzowym. Osoby pragnące otworzyć własną firmę decydują się na tą formę działalności z paru względów. Są nimi przede wszystkim: relatywnie niski próg wejścia, duża grupa potencjalnych klientów, brak konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia.

Jaki rodzaj lokalu warto otworzyć?

Młodzi przedsiębiorcy najczęściej wybierają restauracje oraz punkty z szybkimi daniami na wynos. Doskonale sprawdzają się tutaj lokale z kebabami, burgerami, goframi oraz tradycyjne pizzerie. Tego typu biznesy nie wymagają dużych inwestycji, które mogłyby się okazać czymś nie do przeskoczenia. Co za tym idzie, nie są obarczone dużym ryzykiem.

Slow food czy fast food?

Oba rozwiązania mają swoje plusy I minusy. Nie da się jednak ukryć faktu, że więcej zwolenników mają punkty fast food. Spowodowane jest to głównie szybkim trybem życia oraz wygodą. Osoby, które mają ochotę szybko zjeść coś ciepłego, najczęściej sięgają po takie produkty jak pizza, kebab, frytki itp. Restauracje fast food popularne są szczególnie wśród młodzieży. Punkty z szybką żywnością na wynos oblegane są praktycznie o każdej porze dnia. W ostatnim czasie jednak duże uznanie wśród klientów budzą restauracje slow food. Znajdziemy w nich zdrowe i smaczne jedzenie. Główną zaletą tego typu restauracji jest to, że produkty pochodzą od najlepszych producentów a posiłki przygotowywane są w sposób, który nie szkodzi środowisku.

Pomysł na biznes zgodny z ideą slow food

Otwarcie restauracji slow food to dobry sposób na dochodowy biznes XXI wieku. Co więcej, do jego rozpoczęcia nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Wystarczy, że skorzystamy z modelu franczyzowego. Znane i cenione wśród konsumentów restauracje chętnie podejmują współpracę z nowymi partnerami. Franczyza slow food https://franczyza.zdrowakrowa.com/ to szereg korzyści, wynikających z bogatej wiedzy i wieloletniego doświadczenia franczyzodawcy. Warto zainteresować się tym tematem i rozpocząć biznes przynoszący zyski bez dużych inwestycji.