Regularne sprzątanie biura – dlaczego jest tak ważne?

Regularne sprzątanie biura – dlaczego jest tak ważne?

5 lutego 2021 0 przez Marcin Polak

Schludne i czyste biuro to nie tylko wizytówka naszej firmy ale również sposób na zwiększenie wydajności pracowników. Liczne badania amerykańskich naukowców jednoznacznie potwierdzają tą tezę. Dlaczego tak jest?

Uporządkowane rzeczy w biurze pozwalają na zachowanie koncentracji

Według naukowców, bałagan w miejscu pracy bardzo skutecznie rozprasza pracowników. Wykazują oni znacznie mniejsze zaangażowanie w powierzone im zadania. Jeśli mamy dookoła siebie stertę porozrzucanych, nieuporządkowanych przedmiotów nie jesteśmy w stanie skoncentrować się nad tym co robimy. Jeśli natomiast wokół nas panuje porządek, jesteśmy bardziej spokojni i wyciszeni, a to przekłada się na wzrost koncentracji i wydajności w pracy.

Chaos panujący w biurze zniechęca nas do efektywnej pracy

W ten sposób szybko tracimy motywację i chęci do wydajnej pracy nad danym projektem. Pracownicy najczęściej spędzają w biurze 8 godzin dziennie. Aby utrzymać koncentrację przez tak długi okres czasu, musimy bardzo dobrze czuć się w naszym otoczeniu. Bałagan i brak czystości w biurze z całą pewnością nie ułatwi nam tego zadania.

Brak porządku wywołuje stres i nerwowość

Osoby przebywające w niezadbanym pomieszczeniu, często wykazują przejawy stresu i nerwowości. Praca w takich warunkach może jeszcze bardziej potęgować te odczucia. Warto zatem zadbać o porządek w pomieszczeniu, w którym przebywamy przez 1/3 doby.

Zwiększ wydajność i komfort pracy swoich pracowników

Jesteś pracodawcą i narzekasz na spadek wydajności osób, które zatrudniasz? Sprawdź, czy w Twoim biurze panuje nienaganny porządek. Jeśli nie masz czasu na regularne sprzątanie, zatrudnij firmę oferującą sprzątanie biurowców w Warszawie bądź innym mieście, w którym prowadzisz działalność. Dbając o czystość miejsca pracy, okazujesz szacunek swoim pracownikom oraz klientom. Z całą pewnością zostanie to przez nich docenione, a Ty będziesz mógł cieszyć się większą efektywnością swoich ludzi. Koszty usług sprzątających nie są wygórowane. Masz więcej do zyskania niż do stracenia. Pamiętaj o tym!