Pomoc w zakładaniu i prowadzeniu firmy

Pomoc w zakładaniu i prowadzeniu firmy

23 marca 2021 0 przez Marcin Polak

Na polskim rynku działa wiele przedsiębiorstw oferujących pomoc w zakładaniu przedsiębiorstwa. Dzięki temu nowi przedsiębiorcy, nawet tacy, którzy nie mają żadnego doświadczenia w prowadzeniu firmy mogą działać bez obaw o straty lub problemy związane z dokumentacją. Bardzo ważną pomocą są dofinansowania, firmy oferujące księgowość oraz franczyza.

W Polsce wiele urzędów oraz prywatnych firm pomaga w pozyskiwaniu środków finansowych z Unii Europejskiej

Pieniądze te można przeznaczyć na założenie firmy oraz jej rozwój. Z pomocy tego typu może skorzystać praktycznie każdy, kto ma dobry pomysł i przygotował profesjonalny biznes plan związany z planowaną działalnością firmy.

Inną formą pomocy są firmy zajmujące się księgowością oraz poradami prawnymi

Świadczą one odpłatne, a czasami również darmowe usługi z zakresu porad prawnych i księgowości. Dzięki temu niedoświadczeni przedsiębiorcy nie muszą martwić się tak zwaną „papierologią”, fakturami, umowami, rozliczeniami podatkowymi i innymi dokumentami o charakterze finansowym, ponieważ zajmą się nimi profesjonalni księgowi.

Warto również pamiętać o czymś takim, jak franczyza

Jest to niezwykle ciekawa forma współpracy pomiędzy małą firmą, a dużą i znaną marką tworzącą sieć partnerów w danym kraju lub na danym obszarze. Współpraca na zasadzie franczyzy jest opłacalna dla obu stron. Franczyzodawca zyskuje nowego partnera (albo doświadczonego przedsiębiorca, który zdecydował się przejść pod skrzydła kogoś większego) generującego dla niego zyski, a franczyzobiorca osiąga zyski korzystając ze ścisłej współpracy z opiekunem, który oferuje szkolenia, przekazuje doświadczenia, wskazówki i kontroluje partnera. Franczyza sprawia, że przedsiębiorca nie musi martwić się o reklamę, budowanie marki oraz o sprawy administracyjne i finansowe.