Dlaczego warto pracować w Holandii przez agencję pracy?

Dlaczego warto pracować w Holandii przez agencję pracy?

3 września, 2021 0 przez Marcin Polak

Wielu z nas ma marzenia, które są materialne. Dom, samochód, podróże, ubrania czy chociażby randki z ukochaną osobą, nie mówiąc już o takich przyziemnych sprawach jak jedzenie, środki czystości czy zwykłe rachunki. Żyjąc i pracując w Polsce bardzo często trudno na to wszystko zarobić. Wielu Polaków decyduje się więc na emigrację zarobkową. Dlaczego warto pracować w Holandii przez agencję pracy?

Dlaczego Polacy lubią pracować za granicą?

Wysoka inflacja, wiele różnych podatków czy chociażby niska kwota wolna od podatku i wiele zawiłych przepisów mocno ogranicza nasze możliwości. Przez to wielu rodaków postanawia wyemigrować na Zachód Europy. Mimo że tam też są różne problemy, to poziom życia jest dużo wyższy, wypłata starcza na całkiem dobry samochód, podróże czy markowe ubrania. Popularne kierunki to Niemcy, Wielka Brytania bądź Francja, jednak najpopularniejszym kierunkiem od lat jest Holandia. Żeby się tam dostać wystarczy dowód osobisty i wtedy zostają nam dwie opcje szukać pracy i mieszkania na własną rękę bądź zrobić to przez agencję pracy. Co będzie lepsze?

Zalety agencji pracy – dlaczego warto?

Ogromnym plusem agencji pracy jest to, że jedziemy praktycznie na gotowe. Mamy załatwioną pracę i mieszkanie. Oczywiście warunki są różne, jednak są różne przepisy, które agencja musi spełnić. Lata temu, kiedy emigracja nie była tak popularna, te warunki bywało różne, dzisiaj można liczyć na całkiem niezły standard. Pokoje są często dwuosobowe bądź więcej, więc najlepiej zabrać drugą połówkę bądź znajomych. Oczywiście trafiają się też pokoje dla jednej osoby, jednak jest to rzadkość.

Warto zaznaczyć, że w Holandii nie jest łatwo wynająć własne mieszkanie bądź pokój. Emigrant ma z tym spore problemy, ponieważ jest dużo biurokracji. Tutaj również z pomocą przychodzi agencja pracy Holland Contracting.

Kolejnym plusem jest sama praca. Jadąc do Holandii w ciemno nie wiadomo kiedy i gdzie znajdziemy pracę, a przy takim wyjeździe z agencją znamy stawkę, ofertę i miejsce naszej pracy, dzięki czemu wiemy, co nas spotka. Jeżeli nie spodoba nam się praca bądź liczba godzin jest za mała, to istnieje szansa przenieść się na inny projekt co daje też możliwości rozwoju.

Agencję pracy często też pomagają nam w formalnościach, chociażby w wyrobieniu numeru Sofi, który w Holandii jest niezbędny do pracy. Dzięki temu nawet bez znajomości języka niderlandzkiego wszystko przebiega szybko i sprawnie. Agencję muszą też nas ubezpieczyć więc i o to nie musimy się martwić.